BG | EN | RU |

На вниманието на мед. специалисти

Относно употреба на Trimetazidine

Пряко съобщение до медицинските специалисти относно ограничаване показанията на триметазидин-съдържащите лекарствени продукти.

Относно употреба на Ketoprofen

Комитетът за лекарствени продукти за хуманна употреба (СHМР) към Европейската агенция по лекарствата (ЕМА) проведе научен преглед на кетопрофен ...

Относно употреба на Nimesulide

С оглед намаляване на риска от чернодробни увреждания по време на лечение с нимезулид за системно приложение вече бяха въведени ...
Относно употребата на Diclofenac

Относно нови противопоказания и предупреждения при употреба на диклофенак, след общоевропейска оценка на сърдечно-съдовия риск
Sariphezon (Сарифезон)

Сарифезон (Sariphezon)

 Използва се за главоболие, зъбобол, менструална и постоперативна болка.

САРИФЕЗОН®


Сарифезон® е лекарствен продукт без лекарско предписание за главоболие, зъбобол, менструална и постоперативна болка. Една таблетка Сарифезон® съдържа  Paracetamol 250 mg, Propyphenazon 150 mg и Caffeine 50 mg. В резултат на комбинираното действие на активните съставки, Сарифезон® притежава добре изразен и бързонастъпващ обезболяващ и температуропонижаващ ефект.
 

ЛИСТОВКА: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ 

Сарифезон®  табл. * 20

Състав:
Paracetamol - 250,00
Propyphenazone - 150,00
Caffeine - 50,00

Помощни вещества:
Микрокристална целулоза, повидон, талк, магнезиев стеарат, силициев аморфен диоксид, кроскармелоза натрий.

Лекарствена форма и фармако-терапевтична група:

Сарифезон под формата на таблетки е комбиниран обезболяващ лекарствен продукт.

Показания:
В кои случаи може да се прилага Сарифезон?
Прилага се при главоболие, зъбобол, менструална болка и следоперативна болка.

Противопоказания:
Кога не трябва да се прилага Сарифезон?
Свърхчувствителност към някое от лекарствените или помощните вещества на продукта, данни за свръхчувствителност към пиразолони или близки съединения и metamizole- съдържащи продукти, към лекарствени продукти, съдържащи phenylbutazone или cetylsalycylic acid, остра чернодробна порфирия /нарушение обмяната на желязо-порфириновата част на хемоглобина/, хемолитична анемия с наследствен дифицит на ензима глюкозо-6-фосфатдехидрогеназата.
Лекарственият продукт не се прилага при новородени и деца под 12 години.

Предпазни мерки при употреба:
Кога Сарифезон трябва да се прилага особено внимателно при следните състояния: увредена чернодробна функция, синдром на Gilbert, увредена бъбречна функция, нарушено кръвотворене.
При продължително приемане на продукта е необходима да се следи функцията на черния дроб, бъбреците и кръвната картина. При приемане на Сарифезон е необходимо да се избягва употребата на алкохол. Не се препоръчва назначаването на продукта на деца под 12 години. Както при другите болкоуспокояващи средства, Сарифезон не се употребява продължително време без назначение от лекар или без контрол. Да не се използва като аналгетик повече от 7 дни. Трябва да се има предвид, че продължителният прием на лекарствени продукти против главоболие само по себе си може да доведе до хронично главоболие.
Да не се използва съвместно с други лекарствени продукти, съдържащи парацетамол или пиразолонови производни.
При пациенти с астма, хранична хрема и хронична уртикария е необходимо специално вниматие, особено при тези с повишена чувствителност към други противовъзпалителни заболявания.
Има единични съобщесия за пристъпи на астма и анафилактичен шок.

Специални предупреждения:
Приемането на Сарифезон по време на бременност и кърмене не се препоръчва.
Няма данни за неблагоприятно повлияване на активното внимание, двигателната активност и рефлексите при шофиране и работа с машини.

Начин на приложение и дозировка:

Дозировката и продължителността на лечението се определя от лекуващия лекар в зависимост от тежестта на заболяването и поносимостта към продукта.
При възрастни се прилага по 1 до 2 таблетки 1-3 пъти на ден.
При деца над 12 години по 1/2 до 1 таблетка 1-3 пъти дневно.
Таблетките се приемат с достатъчно количество вода.
Продължителността на курса лечение не трябва да надвишава една седмица.

Нежелани лекарствени реакции:
Нежеланите реакции могат да се наблюдават от страна на:
- храносмилателна система - коремни болки, запек, чернодробна недостатъчност - при предозиране
- отделителна система - интерстициален нефрит - при предозиране
- кръвотворене - левкопения, агранулоцитоза, тробмоцитопения, панцитопения
- алергични реакции - уртикария, кожен обрив, сърбеж, зачервяване, съдов оток, задух или астма, анафилактоидни реакции и анафилактичен шок.

Специални указания при предозиране:
Началните симптоми на предозирането включват гадане, повръщане и болки в корема. Могат да се наблюдават прояви на чернодробна недостатъчност, възможно е развитието на чернодробна кома и мозъчни увреждания. При съмнение за интоксикация е важно да се направи стомашна промивка с активен въглен в първите 6 часа, прилагат се симптоматични средства и N-ацетилцистеин, ако е възможно 8 часа след приема.
Има единични съобщения за остра бъбреча недостатъчност след предозиране с Paracetamol

Изтеглете листовката
АНАЛГИН®  ХИН табл. 250 мг.

Аналгин®  Хин съдържа активно вещество метамизол натрий. Другите съставки са: хининов хидрохлорид, повидон, целулоза микрокристална, натриев нишестен гликолат и др.

Аналгин®  Хин се използва за:
• за понижаване на висока температура;
• повлияване на слаби до умерено изразени болки от различен произход: главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, миалгии, травми, изгаряния, следоперативни болки, болки при онкологични заболявания, бъбречни и жлъчни колики.

 



Продуктови сайтове: